• bilgi@yedekparca.com.tr

Şase No İle Yedek Parça Sorgulama

Şase No İle Yedek Parça Sorgulama

Aracınız için aradığınız yedek parçanın orijinal ve muadil yedek parçasını merak ediyor ve otomobilinizde kullanmak istiyorsanız şase numarasına göre sorgulama yaparak bu bilgiye ulaşmanız mümkün. Araç Ruhsatında yazan şase numarasını aşağıdaki yedek parça satıcılarının internet sitesinde sorgulama yaparak doğru parçaya kolayca ulaşabilirsiniz. Şase numarası ile sorgulama yaptığınızda %100 doğrulukta parça listesini bulursunuz. Dikkat edilmesi gereken en önemli şey şase numarasını kesinlikle doğru yazmanızdır. En ufak bir harf veya rakamı yanlış yazmanız istemediğiniz aracınızla ilgisi bulunmayan parçaları karşınıza çıkarabilir. Bu nedenle şase numaranızı tamamı ile doğru yazdığınızdan emin olmanız gereklidir.

Şase No İle Yedek Parça Sorgulama
Şase No İle Yedek Parça Sorgulama

Şase Numarası Nedir?

Şase numarası kullandığımız aracın kimlik numarası diyebiliriz. Nasıl ki bizlerin TC vatandaşlık numarası olduğu gibi araçlarımızın da tüm bilgilerinin kayıtlı olduğu bu numaralara şase veya şasi numarası denilir. İsmi şase numarası olarak geçse de içerisinde harflerde barındırır.

Şase Numarası Nerede Yazar?

Şase numarası araçların motor bloğuna ve şasesine press ile basılmaktadır. Şase numarasının silinip değiştirilmesi çok zordur. Aracın şase numarasının değiştirilmesi yasak olup suç teşkil etmektedir. Ayrıca araçlarımızın ön camında veya kapı yanlarında da aracımızın şase numarası yani şasi no bulunabilmektedir. Yolcu kısmında ön cam alt kısmı ile ön kaput arasında şasi numarası yer alır. Aracınızın ruhsatında, sigorta polçesinde ve kasgonuz varsa kasgo evraklarında yazmaktadır.

İkinci el bir araç alıyor isek mutlaka aracın ruhsatında yazan şase numarası ile aracın ön camında motor bloğunda ve şasesinde yazan şase numarası mutlaka karşılaştırılmalıdır.

17 hane olarak kullanılan şase numarası bizlere aracımızın hangi ülkede ve hangi fabrikada üretildiği ve aynı fabrikadan çıkan kaçıncı araç olduğu bilgileri bizlere sunmaktadır.

Şase numarası sayesinde aracımıza bakım yaptıracağımız zaman ve aracımız için yedek parça alacağımız zaman doğru parçanın tespiti için kullanılmaktadır.

Aracımız çalınırsa yine hukuki olarak aracımızın şase numarası sayesinde aracımızın bulunması sağlanmaktadır.

Şase no ile en çok aranan kelimeler

şase no ile parça sorgulama ford fiesta yedek parça, şase no ile parça sorgulama peugeot, renault yedek parça sorgulama, ford şase no ile parça sorgulama, bmw şase no ile parça sorgulama, renault şase numarasından parça sorgulama, şase no ile parça sorgulama mitsubishi, şase no ile parça sorgulama seat, şase no ile parça sorgulama 5664, parça numarası ile parça arama, skoda superb yedek parça şase no ile parça sorgulama, şase numarası ile araç parça sorgulama, şase no ile parça sorgulama programı, hyundai şase no ile parça sorgulama, şase no ile parça sorgulama nasıl yapılır, peugeot 3008 yedek parça şase no sorgulama, oem numarası sorgulama, vw şasi no ile araç özellikleri sorgulama

admin